Jana Dvořáková - MASÁŽE ZLIV - http://www.masaze-zliv.wz.cz

O masážích
O masážích obecně

    Zanechte za sebou starosti všedního dne. Přijďte se dokonale uvolnit a načerpat novou energii. Hledáte odpočinek a úlevu od svých bolestí? Dopřejte si některou z blahodárných masáží!

   Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších léčebných prostředků užívaných již po tisíciletí k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a k zotavení svalstva. Představují tedy vhodné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví.

   Dotek ve formě masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale masáž předává také teplo, masáž poskytuje pocit jistoty a sebeúcty. Když masáž doplníme účinky esenciálních olejů, pak hýčkáme všechny stránky své bytosti.

    Význam masáže je obrovský. Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek masáže na tělesnou stránku se projevuje na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk. Pokožka se po masáži stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek.

   Masáž je jedna z nejlepších metod, jak si odpočinout po psychicky i fyzicky namáhavém dni.
   Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí, staženým bolavým svalům navracíme zpět jejich pružnost a tím nastává úleva. Po masáži se cítíme mnohem spokojenější a pozitivnější a máme více energie.

   Masáže, ať klasické nebo specializované, jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které Vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Ať už zvolíte jakýkoli druh masáže, Vaše tělo bude uvolněnější, aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem, bez stresu, bez depresí a migrén, bez bolesti zad, kloubů či svalů.
   Od narození vnímáme dotek druhých jako výraz náklonnosti, důvěry a bezpečí, a aniž bychom si to v této uspěchané a materialismem kormidlované době uvědomovali, naše tělo lidský dotek potřebuje… Léčivá moc masáže odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví.

Klasická rekondiční masáž

   Nejúčinnější cesta k odstranění bolestivých svalových spasmů (stahů) a tím pádem k navození přirozeného stavu uvolnění celého organismu. S důrazem na podporu činnosti lymfatického systému a dalších fyziologických pochodů v našem těle.

Masážní terapie Awakening®

Je určena všem lidem, kteří chtějí odpomoci bolesti páteře, svalů, šlach, kloubů. Uvolnit napnuté tělo i mysl. Je zdravotní, preventivní i léčebná. Při terapii se pracuje s páteří, tkáněmi, lymfatickým systémem a detoxikací tkání a orgánů, dle systému Awakening.

Masáž se dotýká nás samých, dotýká se principu a mechanizmů, které jsou v nás uloženy, působením speciálních poloh, tlaku a tahu se aktivují obvody, které působí na neurobiologickou složku člověka. Tyto obvody aktivují naše programy, neprožité uložené emoce, vzpomínky, které ovlivňují naše zdraví a rovnováhu.

Hlavní úlohou Awakening je propojení našeho vnítřního vnímání s realitou. Součástí této metody je pročištění ledvin a jater a dále harmonizace kolísavého tlaku, problémy s nespavostí, deprese a mnoho dalších problémů.

Baňkování

   Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, která pochází zřejmě ze staré Číny.Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně.

   Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.Baňkování spočívá i v přikládání skleněných, umělohmotných nebo silikonových baněk na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci.

Gemmoterapie

   Gemmoterapie je jednou z moderních léčebných metod, též nazývanou medicína pupenů (léčí se pomocí kapek připravených z výtažků pupenů nebo jiných zárodečných částí stromů, keřů nebo bylin). Podstatou této metody je léčebné využití zárodečných tkání, jako jsou pupeny, kořínky, nebo mladé listy či výhonky. V pupenu (latinsky „gemmon“) jsou uloženy neobyčejně účinné látky pro léčení lidského organismu. Pupeny a byliny jsou sklízeny v jarním období – v době největší energetické a biochemické aktivity. V této době obsahují nejvíce aminokyselin, hormonů, enzymů, stopových prvků, vitamíny a dalších látek, které jsou nezbytné pro růst rostlin a zároveň prospěšné pro lidský organismus.

   Protože se tato metoda řadí k léčení pomocí přírodních prostředků, má mnoho výhod. Léčbu můžeme provádět u každé nemoci a dokonce ji můžeme použít i u nejasné příčiny onemocnění. Léčba pomocí pupenů a bylin je mimořádně šetrná a účinná. Nemá žádné vedlejší účinky a nezanechává v těle žádný „odpad“ jako syntetické léky. K léčbě dochází přirozenou cestou. Organismus se během léčebné kúry také celkově omladí a posílí. Předpokládá se, že v budoucnu bude gemmoterapie léčit i choroby dosud neléčitelné, protože dnes jsou výborné výsledky zaznamenány např. u boreliózy, různých nervových onemocněních a onemocněních krve.

   U méně závažných onemocnění může odborně aplikovaná kúra nahradit klasickou léčbu chemickými léky u závažnějších onemocněních může gemmoterapie účinně klasickou léčbu doplnit. Dosavadní medicína dosáhla v posledních letech netušeného rozvoje, přesto však přibývá alergií, zhoubných onemocnění, civilizačních chorob a vznikají i nové nemoci. Lidé se tak mnohdy navrací k přírodní formě léčení a prevenci. Jednou z nich je i gemmoterapie. Alternativní přírodní léčba je většinou pomalejší a rozhodnout se pro ní musí každý sám, přesto však bude mít i nadále pevné místo při léčení a udržení harmonického stavu člověka.

   Proč se využívají právě pupeny? V pupenech má každá rostlina uložený nejcennější genetický materiál, který slouží k jejímu dalšímu rozmnožování. Proto pupeny dodávají do organismu minerály, vitamíny, stopové prvky i enzymy, a zvyšují tak obranyschopnost. Zároveň zlepšují funkci centrální nervové soustavy.

   Gemmoterapie se používá k léčbě řady různých potíží. Její hlavní výhodou je, že nemá žádné vedlejší účinky. Všechny kúry působí léčivě, preventivně i regenerují, a proto si jimi může i člověk, který se cítí zdravý, jen prospět.Aromaterapie

   Pojem aromaterapie můžeme definovat jako řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšení fyzické, psychologické a duchovní pohody.

   Existuje celá řada chorob, které se dají účinně léčit tím nejpřirozenějším, co nám planeta dává - neškodnými zbraněmi, jimiž nás příroda obdarovala v rostlinách. Léčivé účinky rostlin a bylin jsou známy již po tisíciletí a v životě člověka hrály významnou úlohu. Využití a aplikace aromatických látek dokládají záznamy na egyptských papyrech už před více než 5000 lety. Po olejích vyráběných vyluhováním ve starém Egyptě přišly destilované esenciální oleje používané v 10.století

   Pojem aromaterapie můžeme definovat jako řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšení fyzické, psychologické a duchovní pohody a jako první jej razil francouzský chemik René Gattefossé, který se zabýval využitím esenciálních olejů v medicíně pro léčbu kožních problémů. Aromaterapie je zvláště účinná, pokud si chceme pomoci sami, protože nabízí formy léčby, které náš organismus nijak nestresují. K léčbě se dají používat inhalace, koupele, obklady a krémy, nejtrvalejšího účinku však dosáhneme, aplikujeme-li oleje na pokožku masáží. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a před užitím je musíme naředit. Vstřebání olejů pokožkou a jejich přechod do krevního oběhu trvá asi 30 minut, takže účinky nejsou okamžité, jako je tomu u inhalace. Aplikujeme-li však oleje na kůži, dosáhneme maximálního efektu, protože v organismu působí několik hodin, než je vyloučíme plícemi, pokožkou a močí.

Masáž lávovými kameny (HOT STONES)

   Masáž lávovými kameny se řadí mezi nejluxusnější masáže. Tato terapie se už odpradávna praktikuje na Havajských ostrovech. Nyní přichází jako novinka i k nám. Výsledkem spojení speciálních havajských masážních technik s využitím horkých lávových kamenů je silný terapeutický a relaxační účinek.

   Masáž teplými nebo dokonce horkými kameny je jednou z nejstarších procedur, které lidstvo zná. V řadě kultur se masáž ohřátými kameny provozovala a dodnes provozuje jako náboženský obřad, který má zajistit masírovanému stálé a pevné zdraví.

   Nejdůležitějším aspektem masáže jsou právě lávové kameny, které výborně akumulují teplo a přispívají k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstranění blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají při masáži i různé druhy aromaterapeutických olejů, které umocňují pocit naprostého uvolnění a relaxace.

   V léčebné terapii horkými kameny se uplatňuje opravdu silné spojení tří elementů země, ohně a vody.

   Účinky této masáže jsou velice rozsáhlé. Věc tak prostá jako je teplo dokáže dělat opravdové zázraky.

   Účinky:

  • Je výbornou relaxací. Až na sobě ucítíte teplo sálající z hladkého kamene, budete mít dobrý pocit, jako když si po dlouhé procházce ve sněhu sednete ke krbu s konvicí čaje. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost a další neduhy těch, kteří jsou nuceni pracovat pod tlakem.
  • Na fyzické úrovni – pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, regeneruje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému a stimulaci krevního oběhu
  • Z hlediska kosmetického má též nezanedbatelné účinky. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.
  • Na energetické úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).
Jste . návštěvníkem
těchto stránek

©woreshack
2011


Administrace