Jana Dvořáková - MASÁŽE ZLIV - http://www.masaze-zliv.wz.cz

O masážích
O masážích obecně

    Zanechte za sebou starosti všedního dne. Přijďte se dokonale uvolnit a načerpat novou energii. Hledáte odpočinek a úlevu od svých bolestí? Dopřejte si některou z blahodárných masáží!

   Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších léčebných prostředků užívaných již po tisíciletí k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a k zotavení svalstva. Představují tedy vhodné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví.

   Dotek ve formě masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale masáž předává také teplo, masáž poskytuje pocit jistoty a sebeúcty. Když masáž doplníme účinky esenciálních olejů, pak hýčkáme všechny stránky své bytosti.

    Význam masáže je obrovský. Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek masáže na tělesnou stránku se projevuje na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk. Pokožka se po masáži stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek.

   Masáž je jedna z nejlepších metod, jak si odpočinout po psychicky i fyzicky namáhavém dni.
   Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí, staženým bolavým svalům navracíme zpět jejich pružnost a tím nastává úleva. Po masáži se cítíme mnohem spokojenější a pozitivnější a máme více energie.

   Masáže, ať klasické nebo specializované, jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které Vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Ať už zvolíte jakýkoli druh masáže, Vaše tělo bude uvolněnější, aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem, bez stresu, bez depresí a migrén, bez bolesti zad, kloubů či svalů.
   Od narození vnímáme dotek druhých jako výraz náklonnosti, důvěry a bezpečí, a aniž bychom si to v této uspěchané a materialismem kormidlované době uvědomovali, naše tělo lidský dotek potřebuje… Léčivá moc masáže odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví.

Klasická rekondiční masáž

   Nejúčinnější cesta k odstranění bolestivých svalových spasmů (stahů) a tím pádem k navození přirozeného stavu uvolnění celého organismu. S důrazem na podporu činnosti lymfatického systému a dalších fyziologických pochodů v našem těle.

Masážní terapie Awakening®

Je určena všem lidem, kteří chtějí odpomoci bolesti páteře, svalů, šlach, kloubů. Uvolnit napnuté tělo i mysl. Je zdravotní, preventivní i léčebná. Při terapii se pracuje s páteří, tkáněmi, lymfatickým systémem a detoxikací tkání a orgánů, dle systému Awakening.

Masáž se dotýká nás samých, dotýká se principu a mechanizmů, které jsou v nás uloženy, působením speciálních poloh, tlaku a tahu se aktivují obvody, které působí na neurobiologickou složku člověka. Tyto obvody aktivují naše programy, neprožité uložené emoce, vzpomínky, které ovlivňují naše zdraví a rovnováhu.

Hlavní úlohou Awakening je propojení našeho vnítřního vnímání s realitou. Součástí této metody je pročištění ledvin a jater a dále harmonizace kolísavého tlaku, problémy s nespavostí, deprese a mnoho dalších problémů.

Bambusová masáž

V čem je podstata bambusové masáže? Bambusové kořeny a šťáva mají antibakteriální a antioxidační účinky, a proto byl bambus v orientálních zemích nejen důležitou kulturní, ale i medicínskou součástí. Navíc, je synonymem mládí, energie a štěstí.

Bambusová masáž má své kořeny v Thajsku, kde se věřilo, že prostřednictvím takovéto masáže se zvýší tělesná síla a flexibilita a dokonce se eliminuje stres. Počátky této masáže spadají do jihovýchodní Asie, konkrétně na území bambusových plantáží. Tato metoda sahá až k starověkým Peršanům a Egypťanům.

Proč zrovna bambus? Bambus je jedna z nejvšestrannějších rostlin na naší planetě. Pověst si vydobyl díky svému ušlechtilému vzhledu a měkkosti, stejně jako i jeho odolnosti v drsných podmínkách. V Orientu, bambus symbolizuje sílu, plodnost, mládí, prosperitu a mír. V Číně, Indonésii, Thajsku a Japonsku najdeme spoustu staveb vyrobených z bambusu. Na festivalech a rituálech se bambus používá jako základní prvek při vytváření posvátných míst. Mnoho rodin pěstuje bambusový les kolem chrámů, kde slouží jako bezpečné bariéry proti zlým duchům. Lidé vědí, že bambus zpívá s větrem, přináší atmosféru klidu a pohody.
Bambusová masáž, exkluzivní technika, která má uvolňující, uklidňující, obnovující a drenážní vlastnosti. Na východě byl bambus vždy považován za drahocenný symbol mládí. Základními elementy masáže s použitím bambusu jsou speciálně hladké bambusové tyče různé velikosti a masážní bambusový olej. Každý bambus je speciálně určen pro danou část těla a tím se maximalizuje úroveň tlaku. Bambusovou tyčí docílíme dokonalé uvolnění svalů, čímž zaručíme dlouhodobý efekt masáže.

Aplikace masáží bambusovým nářadím zahrnuje hlazení, hnětení, tepání, mačkání, vibrace, tření a tlak na svalové struktury nebo měkké tkáně v lidském těle. To může také zahrnovat pohyby, které mají významný vliv na energetické systémy lidského těla.

Je to masáž podporující zdraví. Je ideální jak pro muže (zvlášť pro sportovce díky stimulaci nervových a svalových krevních plíšků, zesilují se uvolňující a zklidňující vlastnosti), tak pro ženy (zvláště pro ty co trpí celulitidou s otoky nebo s fibrózou, díky zesílení drenážních a obnovujících vlastností).

Lymfatický a drenážní účinek se spojuje s účinkem na reflexi, protože je stimulován jak krevní tlak i lymfatická cirkulace. Díky tomu se objevuje pocit výborné nálady a duševního klidu. Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů.

Pro koho je bambusová masáž vhodná?

 • pro ženy, ale i pro muže
 • ženy trpící celulitidou nebo otoky lidi, kteří trpí bolestmi zad, křížů a svalstva
Pro koho není určena
 • těhotné ženy
 • lidi, kteří trpí křečovými žilami
 • lidi, kteří mají problémy se žaludkem
 • velmi štíhlé osoby
 • lidi se kardiovaskulárními chorobami

Co všechno dokáže bambusová masáž vyléčit
Uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje chronické i akutní bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Má silný detoxikační efekt, zrychluje metabolismus a posiluje imunitní systém. „Různé způsoby terapie bambusem se doporučují pro mnohé onemocnění a jsou uznávanou součástí mnoha fyzikálně-rehabilitačních programů,“ říká doktorka, expertka na alternativní způsoby léčby. Samotný bambus je také přínosem při chronických chorobách včetně artritidy, únavy, vysokého krevního tlaku, cukrovky, imunity, neplodnosti, odvykání kouření a depresí.
Lymfatický a drenážní efekt se spojuje s reflexním účinkem, díky čemuž se objevuje pocit výborné nálady

Aromaterapie

   Pojem aromaterapie můžeme definovat jako řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšení fyzické, psychologické a duchovní pohody.

   Existuje celá řada chorob, které se dají účinně léčit tím nejpřirozenějším, co nám planeta dává - neškodnými zbraněmi, jimiž nás příroda obdarovala v rostlinách. Léčivé účinky rostlin a bylin jsou známy již po tisíciletí a v životě člověka hrály významnou úlohu. Využití a aplikace aromatických látek dokládají záznamy na egyptských papyrech už před více než 5000 lety. Po olejích vyráběných vyluhováním ve starém Egyptě přišly destilované esenciální oleje používané v 10.století

   Pojem aromaterapie můžeme definovat jako řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšení fyzické, psychologické a duchovní pohody a jako první jej razil francouzský chemik René Gattefossé, který se zabýval využitím esenciálních olejů v medicíně pro léčbu kožních problémů. Aromaterapie je zvláště účinná, pokud si chceme pomoci sami, protože nabízí formy léčby, které náš organismus nijak nestresují. K léčbě se dají používat inhalace, koupele, obklady a krémy, nejtrvalejšího účinku však dosáhneme, aplikujeme-li oleje na pokožku masáží. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a před užitím je musíme naředit. Vstřebání olejů pokožkou a jejich přechod do krevního oběhu trvá asi 30 minut, takže účinky nejsou okamžité, jako je tomu u inhalace. Aplikujeme-li však oleje na kůži, dosáhneme maximálního efektu, protože v organismu působí několik hodin, než je vyloučíme plícemi, pokožkou a močí.

Masáž lávovými kameny(HOT STONES)

   Masáž lávovými kameny se řadí mezi nejluxusnější masáže. Tato terapie se už odpradávna praktikuje na Havajských ostrovech. Nyní přichází jako novinka i k nám. Výsledkem spojení speciálních havajských masážních technik s využitím horkých lávových kamenů je silný terapeutický a relaxační účinek.

   Masáž teplými nebo dokonce horkými kameny je jednou z nejstarších procedur, které lidstvo zná. V řadě kultur se masáž ohřátými kameny provozovala a dodnes provozuje jako náboženský obřad, který má zajistit masírovanému stálé a pevné zdraví.

   Nejdůležitějším aspektem masáže jsou právě lávové kameny, které výborně akumulují teplo a přispívají k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstranění blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu se používají při masáži i různé druhy aromaterapeutických olejů, které umocňují pocit naprostého uvolnění a relaxace.

   V léčebné terapii horkými kameny se uplatňuje opravdu silné spojení tří elementů země, ohně a vody.

   Účinky této masáže jsou velice rozsáhlé. Věc tak prostá jako je teplo dokáže dělat opravdové zázraky.

   Účinky:

 • Je výbornou relaxací. Až na sobě ucítíte teplo sálající z hladkého kamene, budete mít dobrý pocit, jako když si po dlouhé procházce ve sněhu sednete ke krbu s konvicí čaje. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost a další neduhy těch, kteří jsou nuceni pracovat pod tlakem.
 • Na fyzické úrovni – pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, regeneruje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému a stimulaci krevního oběhu
 • Z hlediska kosmetického má též nezanedbatelné účinky. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.
 • Na energetické úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).

Administrace